Tak, jesteśmy tu! W dniach 2-3 czerwca br. trwa 12. edycja Forum Rynku Nieruchomości. To jedno z największych i prestiżowych wydarzeń polskiego rynku nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Każdego roku bierze w nim udział pół tysiąca przedstawicieli firm tworzących ten rynek: deweloperzy, inwestorzy, architekci, generalni wykonawcy, dostawcy usług dla nieruchomości, producenci materiałów budowlanych, analitycy branżowi.

„To ważne wydarzenie, na którym możemy poznać bliżej bieżące trendy i problemy na rynku nieruchomości” – mówi Wojciech Ciołek, prezes zarządu Impel Synergies. „Czasy pandemii i powrotów po lockdownach oraz obecna trudna sytuacja geopolityczna i gospodarcza, mocno odbijają się na sytuacji rynku nieruchomości komercyjnych. Jesteśmy tu, by z przedstawicielami branży porozmawiać o istotnych tematach, które mają zasadniczy wpływ na zmiany kierunków rozwoju tego segmentu rynku” – dodaje prezes Ciołek.

Co nowego na rynku nieruchomości?

Na konferencji sporo miejsca poświęcono zagadnieniom związanym z rynkiem PRS w Polsce. To nowa formuła wynajmu instytucjonalnego mieszkań, która może bardzo zmienić dotychczasową postać rodzimego rynku mieszkaniowego. Tematyka wydarzenia skupia się także na próbie oceny rynków regionalnych czy zmieniających się preferencjach nabywców nieruchomości, które mocno reagują na zmiany sytuacji gospodarczej w kraju. Podejmowane są dyskusje o trendach w kreowaniu przestrzeni biurowej i szansach rynkowych dla nieruchomości komercyjnych.

Pojawiają się również tematy ekologii w zarządzaniu nieruchomościami. To bardzo ważny aspekt dla całej branży, bo jak podaje Business Insider, według szacunkowych danych, budowa budynków i wykorzystywane do tego celu materiały oraz ich eksploatacja, odpowiadają nawet za 40% całej emisji dwutlenku węgla.

„Usługi technicznego utrzymania nieruchomości są naszą zasadniczą działalnością, dlatego też stale obserwujemy, jak zmienia się rynek naszych klientów, by jak najlepiej trafiać w ich potrzeby” – komentuje dalej prezes Ciołek. „Sprawne zarządzanie techniczną stroną nieruchomości decyduje o bezpieczeństwie ludzi i ten aspekt jest zawsze dla nas najważniejszy. Z dużą atencją przyglądamy się zmianom, bo działamy w bardzo konkurencyjnym środowisku. Tego typu wydarzenia z całą pewnością porządkują nam priorytety i nakreślają kierunki działania na najbliższe miesiące” – dodaje prezes Ciołek.

Przeczytaj więcej o roli serwisu technicznego w funkcjonowaniu nieruchomości na naszym blogu.

Aktualności