Niekiedy nawet najszczelniejsza instalacja po czasie potrafi przysporzyć wiele problemów i wymaga zespołu ludzi, którzy znają się na swoim fachu. Tak też było w tym przypadku. Do naszego oddziału Impel w Warszawie wezwano ekipę techników z Impel Synergies, aby ustalono z czego wynika nieprawdopodobnie wysokie zużycie wody w biurowcu i czy nie jest to spowodowane awarią instalacji hydraulicznej, której na pierwszy rzut oka nie widać.

Na początku czerwca zarządca biurowca, w którym mieści się nasz oddział Impel w Warszawie zgłosił do nas potrzebę zlokalizowania źródła prawdopodobnego wycieku i odnalezienia przyczyny zwiększonego zużycia wody. Ekipa techniczna pod przywództwem Cezarego Kiesia i Roberta Sokołowskiego od razu przystąpiła do działań.

Prace na miejscu podzielono na trzy etapy:

  1. zlokalizowanie miejsca przecieku w instalacji hydraulicznej;
  2. zabezpieczenie i wymiana uszkodzonej części instalacji;
  3. położenie nowej nawierzchni asfaltowej.

Ustalenie lokalizacji przecieku to zawsze nie lada wyzwanie, natomiast wiedza, spryt i wieloletnie doświadczenie naszych techników pozwala nam zawsze na sprawne działanie na miejscu.

Wyciek ustalono za pomocą gazu znacznikowego, polegającym na wpuszczeniu gazu do instalacji wodnej i ustaleniu miejsc wycieku gazu.

„Naszym zadaniem było zlokalizowanie, sprawdzenie oraz wymiana zepsutej części. Podczas prac okazało się, że przyłącze wodne, które znajdowało się obok uszkodzonego elementu instalacji również wymaga wymiany. Na naszą prośbę dyrekcja okolicznego supermarketu Selgros, użyczyła nam plany projektowe, które pozwoliły na naprawę w szybkim czasie”

– komentuje Cezary Kieś kierownik zespołu technicznego w Impel Synergies.

Prace wykonywane były na początku po godzinach pracy biura i wieczorem oraz nocą aby nie utrudniały i nie kolidowały z pracą pracowników w biurowcu w Warszawie.

Kolejna część prac polegała na przygotowaniu i położeniu nowej nawierzchni asfaltowej. Prace wspierała lokalna firma remontowo – budowlana. Zasypano i utwardzono całość drogi, zalano ją masą bitumiczną, która uszczelnia miejsca przed zapowietrzeniem.

Efektem zakończonych prac przy biurowcu Impel w Warszawie jest znaczne obniżenie rachunków, a wymienione elementy instalacji stanowią teraz skuteczne zabezpieczenie przed awariami.

Więcej na temat naszych usług świadczonych dla nieruchomości przeczytasz tutaj.

Aktualności