Impel Synergies wymienił rurociąg instalacji ppoż., dzięki czemu zapewnił szczelność i stabilność na lata. Realizacja wykonana została dla firmy Logicor Skawina, która oferuje nowoczesne powierzchnie dla firm z sektora logistycznego i produkcyjnego.

Sprawnie działająca pompownia przeciwpożarowa, w której znajduje się cały osprzęt zasilający instalację gaśniczą, jest niezwykle istotna dla bezpiecznego funkcjonowania magazynów i hal produkcyjnych. To ważne szczególnie teraz, w dobie zmieniającego się klimatu i stałego zagrożenia pożarowego, z którym zmaga się większość krajów na świecie.

Wiemy, jak istotne jest zapewnienie ciągłości realizacji usług u klienta, a w szczególności dynamicznie rozwijającym się sektorze logistyki i dostaw. Bezpieczeństwo i spokój klienta zawsze stawiamy na pierwszym miejscu, dlatego w maju 2022 r. przeprowadziliśmy prace techniczne związane z wymianą rurociągów instalacji ppoż. wraz z infrastrukturą i urządzeniami będącymi częścią instalacji ochrony pożarowej dla firmy z sektora logistycznego firmy Logicor. Instalacja została zakwalifikowana do wymiany ze względu na wysoki stopień skorodowania oraz brak możliwości wykonania napraw punktowych.

Głównym zadaniem pompowni jest wytwarzanie ciśnienia, które zapewni przepływ wody z urządzeń przeznaczonych do gaszenia pożarów. Poważną konsekwencją niesprawnej instalacji tryskaczowej i hydrantowej może być pożar, który rozprzestrzeni się przed przybyciem na miejsce jednostek straży pożarnej.

„Instalacje pożarowe jako instalacje wodne o dużych przekrojach i ciśnieniach wykonują wyspecjalizowane firmy. Sprawność w/w instalacji znacznie poprawia bezpieczeństwo obiektu, co ma duże znaczenie dla właściciela oraz ubezpieczyciela nieruchomości” – komentuje Zenon Witkowicz kierownik techniczny w Impel Synergies.

Podczas realizacji najważniejsze było zapewnienie bezpieczeństwa obiektu, a przy tym bezpieczeństwa pracowników. Przeciwdziałanie wszelkim zagrożeniom jest możliwe, ale tylko w przypadku ścisłej współpracy.

Dzięki sprawnym działaniom naszej ekipy technicznej wspartej pomocą zespołu partnera biznesowego przywrócono sprawność systemu ochrony przeciwpożarowej, a w tym instalacji zarówno tryskaczowych jak i hydrantowych obiektu.

Aktualności